EuroLSJ

Aktivity

Aktivity v rámci projektu EuroLSJ

Kolem slovníku

Slovník evropského jazyka byl publikován počátkem června 2018 (kniha a elektronická kniha) v prvním vydání národního jazyka (němčina).

Další plány pro slovník

Youtube kanál

V každé jazykové oblasti v Evropě je skvělá hudba. Je škoda, že není známa po celé Evropě (např. Rádiem)! Umělci jsou chybí na nekonečné příležitosti, aby se stal bohatým a slavným! O to zajímavější bude, že nebudou odloženi: na Eurovision Song Contestu 2018 byl tento trend jednoznačně ve směru rodného jazyka umělců. Také YouTube-kanál EuroLSJ k tomu chce trochu přispět. Je zde hudba z mnoha evropských jazyků, kde najdete originální texty, stejně jako playlist - jistě nejzábavnější způsob, jak poznat jazyky Evropy, v pravopisu i výslovnosti! A pro umělce jistě nejudržitelnější způsob, jak být úspěšný v celé Evropě, aniž by se museli vzdát své pravosti.

„Malování“ Divokej Bill

Video vizualizace textů písně Malování od Band Divokej Bill je jednou z mála vlastní inscenací EuroLSJ na kanálu, ale příklad toho, co je možné, když je hudba dobré kvality kombinována s dobrá vizualizace: Tři miliony kliknutí na video přinesly tuto rockovou píseň v českém jazyce na evropskou platformu. Takto funguje Evropa!

A tak můžete všichni porozumět textům:

Do vyhledávače zadejte název + "Text", vyberte stránku ze seznamu výsledků, zkopírujte text z něj do překladatelského programu a zobrazte jej ve vašem rodném jazyce.

Problémy s kanálem Youtube

Ochrana autorských práv je důležitá. To však může Evropanům ztěžovat prezentovat hudbu ve svém jazyce: vyžaduje to povolení umělců pro jejich díla. Naštěstí mají také tu výhodu, že se mohou stát známými v celé Evropě.

Plány na Youtube kanál

zpět na začátek této stránky

Prezentace

Projekt EuroLSJ byl prezentován v němčině, italštině, angličtině a ruštině na lingvistických konferencích a kongresech na univerzitách a akademiích, včetně Lisabonu, Říma, Heidelbergu, Zadaru, Moskvy a Štrasburku.

EuroLSJ je pozvánkou ke změně perspektivy, která vede k větší přehlednosti a přehlednosti. Zábavné a prezentované s mnoha obrázky, prezentací projektu a Eurolingvistiky jsou inspiračním obohacením každého setkání.

zpět na začátek této stránky

Měli byste použít evropský jazyk přímo?

Všichni mluvíme evropsky, jakmile otevřeme ústa. Toto je hlavní poselství projektu EuroLSJ. V popředí je tedy popis něčeho existujícího.

To však neznamená, že by evropský jazykový materiál nemohl být zpřístupněn jiným způsobem než jen zápisem do slovníku. Protože:

Pro přímé setkání s evropským jazykovým materiálem je nejsilnější zážitek. Dodatečně:

Pokud tedy máte veřejnou účast a používáte vícejazyčné vodítka nebo popisky, pak je pro vás určitě výhodou přidat evropský jazyk do svého jazykového zdroje.

zpět na začátek této stránky

automaticky přeloženo společností Google. Poslední aktualizace: 18.03.2020impressum | ochrana údajů

(c) EuroLSJ 2020